پنجشنبه 25 مهر 1398

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان سیاهکل برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/01 10:12 بازدید: 48

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان سیاهکل با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل،اعضای شورای پدافند غیرعامل شهرستان ، دهیاران و به ریاست محمود صوفی فرماندارشهرستان برگزار گردید.
در این جلسه فرماندار شهرستان سیاهکل با بیان این مطلب که مدیران و روسای ادارات شهرستان با شفاف سازی و جلب اعتماد، با مردم که ولی نعمتان ما هستند با صداقت و درستی رفتار کنند و مدیران همواره در کنار مردم و با مردم باشند که حسن توجه ، برخورد مناسب با مردم ، تکریم ارباب رجوع از بزرگترین عوامل پدافند غیرعامل است.
رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان سیاهکل با تاکید بر ارتقای سطح سواد رسانه ایی و نقش دستگاه های آموزشی وتبلیغاتی اظهار داشت : امروز بیش از ۲۰۰۰ شبکه ماهواره ایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم و ۵۷ شبکه فارسی زبان به صورت مستقیم برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی در ایران و بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال فعالیت هستند و ضرورت دارد که دستگاه های متولی با افزایش سطح سواد رسانه ایی و ارتقای امکانات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدامات لازم را در دفع این توطئه های نظام سلطه صورت دهند.
فرماندار سیاهکل در ادامه به نقش و جایگاه مردم در ارتقای امنیت عمومی و پدافند غیرعامل اشاره و تصریح کرد : مردم کارفرما ما هستند و ما خدمتگزار مردم هستیم و مدیران شهرستان باید خوب ، قانون مند و شفاف عمل کنند و باید تا زمان مسئولیت، پاسخگوی مسئولیت خود باشند که پشتیبانی مردم از مسئولین باعث ارتقای امنیت عمومی و نوعی مقابله با جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمن است.
ضرورت ارتقاء در بحث ارتباطات و زیرساخت های تکنولوژی ، تامین ژنراتور اضطراری برق دستگاههای خدمات رسان شهرستان ، انجام اولویت های در بحث دوگانه سوز و سه گانه سوز کردن نانوایی های شهرستان و ضرورت ارتقاء و تامین امنیت در زیرساخت های دستگاه های خدمات رسان از جمله مواردی بود که مورد تاکید فرماندار شهرستان سیاهکل در این جلسه قرار گرفت.

در این جلسه محمد حسین شاهکویی .مدیرکل پدافند غیرعامل در این جلسه عنوان کرد: پدافند غیرعامل یک اصل است برای همیشه، نه برای یک مقطع خاص. پدافند غیر عامل مجموعه اقدامات غیر مسلحانه در راستای ارتقا امنیت کشور است که موجب افزایش بازدارنگی ،کاهش آسیب پذیری و تداوم فعالیت های ضروری،ارتقا پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدید ها و اقدامات دشمن می شود.مدیرکل پدافند غیرعامل استان نیز در خصوص مباحث پدافند غیرعامل و ضرورت انکارناپذیر در مباحث آموزش پدافند غیرعامل در برنامه های بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت مطالبی بیان نمودو از اعضای جلسه خواست به منظور آمادگی کامل و دائمی در مقابل تهدیدات دشمنان به روز باشند و منویات مقام معظم رهبری و هشدار های ابلاغی از سازمان پدافند غیرعامل را جدی گرفته و در سر لوحه ی امور قرار دهند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی