چهارشنبه 30 مرداد 1398
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان:

هدف دشمنان، تضعیف اعتماد مردم به همدیگر و کارگزاران دولت است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/11/11 10:37 ویرایش : ‎1397/11/11 10:39 بازدید: 191

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، امیر محمدپور مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان صبح امروز در چهارمین جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان بندرانزلی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم شهرستان بندرانزلی و تبریک ایام الله دهه فجر اظهارداشت: از نظر معارف اسلامی و قرآن، انسان در معرض تهدید است و در قرآن از آن نام برده شده و برای مقابله با تهدیدات نیازمند پدافند عامل و غیر عامل است

وی ادامه داد: این دشمن است که نوع مقابله با خود را برای ما مشخص می کند، زیرا اوست که روش های مختلف را برای مقابله با ما انتخاب می کند. این تهدیدات گاهی نظامی و گاه غیر نظامی است. گاهی دشمن با وسوسه تلاش دارد کاری کند که خود افراد و کشور ها اقدامات مورد نیاز او را انجام دهند.

تغییر تهدیدات سبب  تغییر روش های پدافند غیرعامل می شود

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان گفت: زیبا سازی کار زشت نیز کاری است که دشمن انجام می دهد و ما را مجبور به انجام آن می کند و یا با ایجاد باور غلط زمینه آسیب را برای خود ایجاد می کند. یکی از اصول پدافند غیر عامل خود شناسی واقع گرایانه است.

امیر محمدپور تحکیم باورها و اعتقادات را از مهمترین اصول برای مقابله با تهدیدات دشمن دانست گستردگی پدافند غیر عامل به گستره تهدیدات است و به دلیل تغییر تهدیدات مدل های پدافند غیر عامل نیز باید تغییر کند.

علمی و دقیق بودن  پدافند غیر عامل

دبیرشورای پدافند غیرعامل استان گیلان با تاکید بر علمی بودن پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیر عامل صنعتی ، اقتصادی، اجتماعی و .. پدافند غیر عامل ویژه خود را می طلبد اما این حوزه ها با هم ارتباط دارند و نیازمند یک مدیریت واحد است.

وی با اشاره به دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی ایران گفت: دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی به دلیل حقوق بشر، حقوق زنان و یا وجود حکم اعدام در قوانین ایران نیست این مسائل در کشور های دیگر مانند عربستان به شدت نقض می شود اما این دشمنی ها با آنها وجود ندارد. دشمنی آنها به دلیل استقلال سیاسی و نفوذ منطقه ای ایران است.

 دشمنان استراتژی فشار باهدف فرسایش سرمایه ها را در دستور کار خود قرار داده اند

 محمدپور بابیان اینکه جنگ نظامی علیه ایران در استراتژی آمریکا نیست، اظهار داشت: دشمنان استراتژی فشار باهدف فرسایش سرمایه ها را در دستور کار خود قرار داده اند زیرا می دانند با وجود این سرمایه ها ایران نفوذ ناپذیر است. آنها با بیان اینکه ایران از لحاظ نظامی تهدیدی برای جهان است می خواهند این سپر دفاعی را از جمهوری اسلامی ایران بگیرند اما اصول پدافند غیر عامل این است که توان دفاعی را بالا ببرد.

 هدف دشمنان تضعیف اعتماد مردم به همدیگرو کارگزاران و دولت

 مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان ادامه داد: به نظر می رسد چیزی که امروز دشمن به دقت آن را نشانه گرفته است تضعیف اعتماد مردم به همدیگر و همچنین سست نمودن اعتماد مردم به کارگزاران و دولت می باشد. حال که به این روشنی با چند و چون مسئله و اهداف خصمانه دشمنان آگاهیم باید به سراغ راه حل ها رفت.

وی یادآور شد که اعتماد اجتماعی به سختی کسب شده اما به آسانی از دست می رود. متاسفانه عوامل داخلی متعددی نیز بر بروز بی اعتمادی دامن می زنند که از جمله مهمترین آنها فساد است. هیچ چیزی به مانند فساد در دستگاه های اداری و دولتی به یکباره اعتماد عمومی را به تاراج نمی برد. بنابراین شفافیت دولت و مبارزه با فساد یکی از ارکان تقویت اعتماد عمومی است. عامل دوم دیگری که می تواند اعتماد عمومی را تقویت کند رویکرد عدالت طلبانه کارگزاران و متولیان اجرایی و قانون گذاری کشور است.

هدف دیگر دشمنان انقلاب اسلامی کاهش نفوذ منطقه ای ایران است

دبیرشورای پدافند غیرعامل استانداری گیلان  کاهش نفوذ منطقه ای ایران را هدف دیگر دشمنان انقلاب اسلامی دانست و گفت: داشتن سرمایه هایی چون حزب الله و محور مقاومت برای دشمنان ما قابل قبول نیست به همین دلیل در جامعه شبهه چرایی دخالت ایران در سوریه و عراق و حمایت از این گروه ها را مطرح و گسترش می دهند.

 سرمایه اصلی  انقلاب اسلامی ایران وجود ولایت فقیه است

امیر محمدپور  وجود ولایت فقیه را مهمترین سرمایه انقلاب اسلامی ایران در برابر تهدیدات دشمنان دانست و گفت: دشمنان به دنبال آسیب رسانی به این اقتدار و این سرمایه عظیم هستند به همین دلیل با طرح موضوع و مسائل مختلف مانند چسباندن برچسب ضد ولایت به دوستاران واقعی ولایت فقیه، می خواهند عقبه ولایت را کاهش دهند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان سرمایه انسانی را یکی دیگر از سرمایه های انقلاب اسلامی نامید و گفت: با توطئه آمریکا و انگلیس و سرمایه عربستان سعودی می بینیم گروه های ضد انقلاب در خارج وارد فاز نظامی می‌شوند و به دنبال جذب جوانان ما هستند؛ باید با این تهدیدات مقابله کرد. از سوی دیگر به دنبال ایجاد ناامنی اقتصادی و سرمایه گذاری در ایران هستند که باید حواسمان باشد و نگذاریم بجای مقابله با فساد به مقابله با سرمایه‌داران برویم.

 استراتژی و راهبرد جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان مقاومت است

دبیرشورای پدافند غیرعامل استان گیلان  استراتژی جدید امریکا علیه ایران را جنگ ترکیبی دانست و گفت: دشمن مردم را هدف اصلی اقدامات ضد ایران قرار داده و با ابزار رسانه ، سایبر و شبکه های اجتماعی اهداف خود را دنبال می کند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نمی کنیم گفت: راهبردی که مقام معظم رهبری انتخاب کرده اند رویکرد مقاومت است پس استراتژی و راهبرد های ما هم باید بر همین اساس اتخاذ شود.

وحدت و تک صدایی در برابر دشمن راه مقابله با تهدیدات سیاسی دشمن است

وی راهکار مقابله با تهدیدات سیاسی دشمن را ایجاد وحدت و تک صدایی با محوریت رهبر معظم انقلاب در مقابل دشمنان دانست و گفت: باید دشمنان ما تنها یک صدا از کشور بشنوند و یک تصویر قدرتمند از جمهوری اسلامی باید در مقابلش چشم دشمنان باشد به همین دلیل همه ما باید تلاش کنیم تا یک چهره قدرتمند از دولت در مقابل دشمن ایجاد شود از سوی دیگر نباید ضعف‌های موجود کشور را بزرگ نمایی کنیم به عبارت دیگر نباید هیچ پیام ضعفی از داخل کشور به بیرون مخابره شود.

دبیرشورای پدافندغیرعامل استان گیلان گفت: اگر دشمن احساس کند که کشور دچار ضعف شده است، حتما به دنبال آسیب رساندن به کشور می‌رود. نشان دادن شهرهای موشکی یک راهبرد استراتژیک برای نشان دادن توانایی کشور برای پاسخگویی به تهدیدات احتمالی دشمنان بود تا آن ها دچار اشتباه استراتژیک نشود، شهرهای موشکی نشان داده شد تا جنگ نشود.

وی ادامه داد: دشمنان باید به خوبی بدانند که اگر یکی بزنند ده تا می خورند همین نمایش اقتدار موجب شد آمریکایی به این نتیجه برسند که در خلیج فارس و حوزه زمینی نمی توانند با ایران وارد جنگ شوند.

امیر محمدپور گفت: در شرایطی فعلی نباید به اختلافات دامن زد و همه باید در مقابل دشمن وحدت داشته باشیم ، همه باید تهدیدات حوزه ای که در آن فعالیت دارند را به خوبی بشناسند و برای مقابله با آن آماده باشند .

در انتها حکم صادره از سوی دکتر مصطفی سالاری استاندار و رییس شورای پدافند غیرعامل استان گیلان مبنی بر انتصاب اسماعیل حیدری آزاد  بعنوان رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان بندرانزلی  توسط امیر محمدپور به وی اهدا گردید.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی