دوشنبه 1 مهر 1398
معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان در همایش علمی و ترویجی آشنایی با تهدیدات نوین:

اقدامات پدافند غیر عامل سرمایه گذاری برای حفظ منابع و تاسیسات زیربنایی و حیاتی کشور است.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/24 09:22 ویرایش : ‎1397/08/24 09:36 بازدید: 236

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ همایش علمی و ترویجی آشنایی با تهدیدات نوین با حضور علی اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان، امیر محمدپور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان، سعید زاهدی مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری گیلان در سالن اجتماعات مخابرات استان گیلان برگزار شد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره از حدیثی از حضرت علی (ع) بیان کرد: باید فرزند زمان خویش باشیم یعنی امروز زمان آن است که باید از تحولات روز دنیا آگاهی کامل داشته باشیم و هر تهدیدی که ما را دنبال می کند بتوانیم راه حل مقابله با آن را پیدا کنیم.

 جمشیدنژاد با اشاره به پدیده های فضای سایبری بیان کرد: پدیده فضای سایبری و مجازی که یکی از روند های فناورانه جهانی فضای سایبری می باشد در همه کشورها اثرات متفاوت  گذاشته است و معمولا اکثر کشور ها بدنبال کنترل و مدیریت آثار شبکه ها بر بخش های کشورشان اعم از سیاسی، فرهنگی، امنیتی ، اجتماعی و حتی در  سطح براندازی هم می باشند و حتی فرصت درآمد زایی از فضای سایبری را بوجود آورده اند که این روند به اقتصاد آن کشور کمک شایانی می کند.

 معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان اذعان داشت: مهمترین دستاورد ایران در گام نخست هوشیار سازی و بیدارسازی و ارتقای سواد فضای مجازی مردم بوده است و اگر این کار به طور کامل صورت پذیرد جامعه ما در مقابل تهدیدات فضای مجازی بیمه خواهد شد و از فرصت بی نظیر این فضا برای دستیابی به آرمان‌ ها و اهداف خود بهره می‌برد.

 جمشیدنژاد با اشاره به حفاظت فضای سایبری در کشور افزود: پدافند غیرعامل دستگاهی است که در حفاظت از زیرساخت های فضای سایبری و همچنین بخش های مختلف تلاش می کند.

 معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه پدافند غیرعامل به منظور کاهش آسیب پذیری و افزایش پایداری در امور مختلف ضروری است، تصریح کرد: اقدامات پدافند غیرعامل سرمایه گذاری برای حفظ منابع و تاسیسات زیر بنایی و حیاتی کشور است.

 جمشیدنژاد با اشاره به پیشرفت های فضای سایبری خاطرنشان کرد:  بر اساس پیشرفت فرآیندهای فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف به وجود آمده‌ در دنیا، باید درک و آگاهی خود را نسبت به موضوعیت فضای سایبری بالاتر ببریم و با رعایت اصول پدافند غیرعامل در امر حفاظت از فضای سایبری، این مقوله را گسترش و توسعه ببخشیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی